بال تناسب اندام گوشی هوشمند نوجوانان تابستانی

بال: تناسب اندام گوشی هوشمند نوجوانان تابستانی کودکان بیماری کودکانه ثروتمند مدرسه دیابت

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پیشنهاد زیاد کردن تعرفه پرمصرف‌ها در دستور کار ، صادرات آب نداریم

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه زیاد کردن تعرفه آب پرمصرف‌ها دردستور کار دولت قرار دارد، گفت:ما به گذشته کاری نداریم و مهم این است که کشور عزیزمان ایران در حال حا

پیشنهاد زیاد کردن تعرفه پرمصرف‌ها در دستور کار ، صادرات آب نداریم

صادرات آب نداریم/پیشنهاد زیاد کردن تعرفه پرمصرف ها در دستور کار

عبارات مهم : ایران

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه زیاد کردن تعرفه آب پرمصرف ها دردستور کار دولت قرار دارد، گفت:ما به گذشته کاری نداریم و مهم این است که کشور عزیزمان ایران در حال حاضر به هیچ کشوری آب صادر نمی کند.

به گزارش مهر، عباس سروش معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا در نشست خبری با تأکید بر اینکه کشور عزیزمان ایران صادرات آب ندارد و ما به گذشته کاری نداریم، گفت: عنوان مهمی که باید در حال حاضر به آن توجه داشت، این است که کشور عزیزمان ایران در حال حاضر به هیچ کشوری صادرات آب ندارد.

وی با بیان اینکه تغییرات اقلیمی جَوی مدت هاست که در سطح دنیا شروع شده است هست، ادامه داد: در نتیجه این عوض کردن اقلیم، شاهد کم کردن باران در بعضی نواحی یا زیاد کردن بارش و دمای هوا مواجه بوده ایم. به این ترتیب می توان گفت طی ۱۰ سال گذشته کشور ما نیز از تجربه این تحولات مستثنی نبوده است.

پیشنهاد زیاد کردن تعرفه پرمصرف‌ها در دستور کار ، صادرات آب نداریم

این مقام مسئول افزود: بارندگی در سال های گذشته، کم کردن و دمای هوا زیاد کردن داشته هست، این در حالی است که در نتیجه رشد جمعیت با زیاد کردن مصرف آب روبرو هستیم، بنابراین آب های سطحی و زیرزمینی دچار چالش شده است که باید جهت آن فکری کرد.

سروش با اشاره به اینکه طی ماه های گذشته تعامل و مفاهمه های خوبی در زمینه آب انجام شده است هست، تصریح کرد: وزارت نیرو تلاش کرده است تا با وزارت جهاد کشاورزی تعامل داشته و امیدواریم که با همکاری این وزارتخانه بتوانیم منابع آبی را به عالی ترین شکل ممکن مدیریت کنیم.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه زیاد کردن تعرفه آب پرمصرف‌ها دردستور کار دولت قرار دارد، گفت:ما به گذشته کاری نداریم و مهم این است که کشور عزیزمان ایران در حال حا

معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به اینکه پنج ماه است که کارگروه سازگاری با کم آبی با حضور چند وزیر و مدیر شرکت های متفاوت تشکیل شده است هست، اظهار داشت: با تکیه به این کارگروه می توان آینده نگری خوبی از آینده مدیریتی آب داشت. این در حالی است که در جلسات این کارگروه، مصوبات خوبی صورت گرفته که یکی از آنها مربوط به زاینده رود هست، آیا که این رود جمعیتی بالغ بر پنج میلیون نفر را پوشش می دهد و از آنجایی که آب سد زاینده رود به نحوی نبود که بتوانیم آب مورد نیاز باغ های دو استان مهم را تأمین کنیم، مجبور شدیم با اولویت قرار دادن تأمین آب شرب منطقه، تابستان را پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به کارها سپاه پاسداران در بخش بارورسازی ابرها توضیح داد: استفاده از این روش جهت تأمین آب در همه دنیا به عنوان یک روش موقت یاد شده است و استفاده می شود، بنابراین نمی توان به عنوان یک راهکار بلندمدت و جدی به آن تکیه کرد.

سروش با اعلام اینکه شهرهایی که با تنش آبی دست و پنجه نرم می کنند، در امسال نسبت به سال گذشته زیاد کردن یافته هست، گفت: امسال ۳۳۴ شهر با چالش آب دست و پنجه نرم کرده، این در حالی است که تعداد این شهرها در سال گذشته ۲۸۴ بوده است که علت این زیاد کردن تعداد شهرهای دارای تنش آبی را می توان کم کردن بارندگی دانست.

پیشنهاد زیاد کردن تعرفه پرمصرف‌ها در دستور کار ، صادرات آب نداریم

به گفته معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو، میزان بارندگی در سال ۹۷، ۱۶۸ میلیمتر بوده، درحالی که این رقم جهت سال گذشته میزان ۲۳۹ میلیمتر را به خود تخصیص داده شده است داده است.

وی راجع به اوضاع سدسازی کشور توضیح داد: در حال حاضر پروژه ۱۵۰ تا ۱۶۰ سد در حال مطالعه هست، ولی قصد نداریم که تنها به سیاست سدسازی اکتفا کنیم تا گفته شود که فقط سدسازی اتفاق افتاده هست، آیا که باید سدی در منطقه ای احداث شود که آبی وجود داشته باشد.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه زیاد کردن تعرفه آب پرمصرف‌ها دردستور کار دولت قرار دارد، گفت:ما به گذشته کاری نداریم و مهم این است که کشور عزیزمان ایران در حال حا

سروش با اعلام اینکه ۲۱۶ هزار چاه غیرمجاز حفر شده است است که باید بسته شود، افزود: اگر ۱۰ درصد در مصرف آب کشاورزی صرفه جویی شود، شاهد انتقال سه برابر آبی که از نقاط دور انتقال یافته می شود، هستیم که می تواند در تأمین آب مورد نیاز مناطق مورد نظر ایفای نقش کند.

معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو راجع به نقش آب شیرین کن ها در تأمین آب مناطق جنوبی کشور اظهار داشت: بر اساس برنامه ششم توسعه جهت شهرهایی که در جنوب کشور عزیزمان ایران قرار دارند، باید ۳۰ درصد آب شرب را از شیرین سازی آب دریا تأمین کنیم. این در حالی است که بهای تمام شده است خرید آب از آب شیرین کن ها ۵ تا ۱۰ هزار هست، درحالی که میانگین قیمت فروش آب به مردم ۵۰۰ تومان هست؛ بنابراین باید این اختلاف قیمت از محل اعتبارات این وزارتخانه تأمین شود.

پیشنهاد زیاد کردن تعرفه پرمصرف‌ها در دستور کار ، صادرات آب نداریم

وی گفت: در حال حاضر کمتر از ۲۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز از محل آب شیرین کن ها تأمین می شود، درحالی که این رقم در برنامه ششم توسعه باید یک میلیون مترمکعب در شبانه روز باشد.

سروش در پاسخ به سؤالی راجع به زیاد کردن تعرفه آب پرمصرف ها توضیح داد: یکی از موضوعاتی که مکرراً در کارگروه سازگاری با کم آبی مطرح شده، مقوله زیاد کردن تعرفه پرمصرف ها هست؛ این زیاد کردن تعرفه بر اساس الگوی مصرف متناسب با هر استان طراحی شده است و به دولت پیشنهاد شده است است که در دستور کار دولت قرار دارد. طبق این پیشنهاد قرار است تعرفه پرمصرف ها معادل ۱.۴ برابر تعرفه موجود باشد تا به این ترتیب بتوان از بخشی از زیاد کردن مصرف آب جلوگیری کرد.

واژه های کلیدی: ایران | صادرات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz