بال تناسب اندام گوشی هوشمند نوجوانان تابستانی

بال: تناسب اندام گوشی هوشمند نوجوانان تابستانی کودکان بیماری کودکانه ثروتمند مدرسه دیابت

گت بلاگز اخبار پزشکی محرومان متقاضی بیمه رایگان با آزمون شناسایی می‌شوند / مدیرعامل بیمه سلامت

در حال حاضر شرکت بیمه سلامت با توجه به اینکه با محدودیت منابع مواجه است همچنان به 32 میلیون بیمه شده است روستایی و همگانی به‌صورت رایگان خدمات ارائه می‌کند ولی

محرومان متقاضی بیمه رایگان با آزمون شناسایی می‌شوند / مدیرعامل بیمه سلامت

مدیرعامل بیمه سلامت: محرومان متقاضی بیمه رایگان با آزمون شناسایی می شوند

عبارات مهم : سلامت

در حال حاضر شرکت بیمه سلامت با توجه به اینکه با محدودیت منابع مواجه است همچنان به 32 میلیون بیمه شده است روستایی و همگانی به صورت رایگان خدمات ارائه می کند ولی به گفته کارشناسان بیمه ای در صورتی که هرچه سریعتر آزمون وسع به وسیله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا نشود به طور حتم این شرکت بیمه ای در سال آینده در ارائه خدمات به افراد تحت پوشش خود بویژه 11 میلیون بیمه شده است صندوق بیمه همگانی با چالش های جدی مواجه خواهد شد.

به گزارش کشور عزیزمان ایران ؛ این کارشناسان معتقدند: بررسی ها و تحلیل بودجه سال 97 نشان می دهد که بودجه این شرکت بیمه ای سال آینده 8 هزار میلیارد تومان کسری دارد و اگر دولت بخصوص مدیران شرکت برنامه و بودجه یا نمایندگان مجلس شورای اسلامی هنگام بررسی بودجه در صحن علنی این کسری را تأمین نکنند دومین شرکت بیمه ای کشور با چالش هایی روبه رو خواهد شد و بیمه شدگان را در دریافت خدمات دچار مسئله می کند.

محرومان متقاضی بیمه رایگان با آزمون شناسایی می‌شوند / مدیرعامل بیمه سلامت

مهندس طاهر موهبتی مدیر عامل شرکت بیمه سلامت دیروز در نشست هم اندیشی اصحاب رسانه با مدیران ارشد شرکت بیمه سلامت ایران، با بیان اینکه طی هفته های اخیر در شبکه های مجازی عنوان می شد که بیمه رایگان سلامت متوقف شده است است توضیح داد: اینگونه اخبار درست نیست آیا بعضی افراد به علت اینکه مخالف طرح تحول سلامت هستند و تلاش دارند با این دستاورد دولت سیاسی برخورد کنند حالا تلاش دارند با اخبار جعلی خدمات رایگان بیمه سلامت را در بین افکار عمومی زیر سؤال ببرند ولی بنده اعلام می کنم که نه تنها تمام صندوق های پنجگانه ما بیمه رایگان را دارند، بلکه با تلاش انجام شده است توانستیم بدهی به مراکزدرمانی دولتی 10 تا 15 استان در مناطق محروم کشور را تسویه کنیم و هم اکنون بدهی ما به داروخانه ها نیز به تیرماه 96 رسیده است.

وی درادامه گفت شرکت بیمه سلامت تاکنون مطالبات سال ۹۵ را از محل اعتبارات سال ۹۶ پرداخت کرده است تابر این اساس مطالبات سال ۹۵ را تسویه کنیم. جهت سال ۹۶، هشت ماه بدهی خواهیم داشت و تنها می توانیم چهار ماه را تسویه کنیم. وی با بیان اینکه زیان انباشته ما در سال ۹۵ مبلغ ۴۴۰۰ میلیارد تومان بوده هست، گفت: در عین حال مبلغ هزار میلیارد تومان هم عدم وصولی داریم که به نظر می رسد با فقدان پشتیبانی های لازم، زیان انباشته ما به ۷ یا ۸ هزار میلیارد تومان زیاد کردن می یابد.

در حال حاضر شرکت بیمه سلامت با توجه به اینکه با محدودیت منابع مواجه است همچنان به 32 میلیون بیمه شده است روستایی و همگانی به‌صورت رایگان خدمات ارائه می‌کند ولی

موهبتی با اشاره به تعامل بیمه سلامت با مجلس گفت: امیدواریم خبرهای خوشی داشته باشیم یا منابع تأمین شود یا همکاری مردم را در بخشی که توان مالی دارند، ببینیم. مدیرعامل شرکت بیمه سلامت کشور عزیزمان ایران با تأکید اینکه محرومان در پوشش رایگان بیمه سلامت و در ارائه خدمات، اولویت اول هستند، گفت: ارزیابی از طریق آزمون وسع جهت شناسایی محرومان است که وزارت رفاه متولی اجرای این آزمون بوده که به علت عدم دسترسی به اطلاعات، حساب بانکی و مالیاتی خیلی قابل احراز نیست، ولی تلاش خواهیم کرد دهک های پایین صدمه نبینند.

وی با تأکید بر اینکه محرومین باید در پوشش رایگان و ارائه خدمت اولویت ما باشند، گفت: ارزیابی وسع یکی از معیارهای جدی ما جهت احصا و شناسایی محرومین هست. البته وزارت رفاه به علت عدم دسترسی به اطلاعات حساب های بانکی، توانایی شناسایی ندارد ولی امیدواریم دراین حوزه پیش برویم. اودر پاسخ به این سؤال که گفته می شود شرکت بیمه سلامت اقدام به کم کردن خدمات کرده است افزود: شرکت بیمه سلامت هیچ خدمت یا بسته ای را از تعهدات قانونی اش خارج نکرده چراکه متولی بسته خدمات درمانی نیست بنابراین در این زمینه اگر شورای عالی بیمه ،خدمتی را مصوب یا از مصوبه خارج می کند نباید تصمیمات و مصوبات این شورا را به حساب شرکت بیمه سلامت گذاشت.موهبتی اظهار داشت چندی پیش راجع به داروی پوکی استخوان خبری منتشر شد که بازتاب های متفاوتی داشت این در حالی است که پیش از این شورای عالی بیمه این دارو را تحت پوشش بیمه قرار داد به شرط اینکه هزینه اثر بخشی آن احراز شود، ولی بعد از یک سال به این نتیجه رسیدند که این دارودارای هزینه اثربخش نیست و شرط هیأت وزیران جهت پوشش بیمه ای این دارو میسر نشد.

وی در ادامه با بیان اینکه نباید با حوزه سلامت برخورد سیاسی کرد توضیح داد: عده ای که با طرح ملی تحول سلامت با وجود رضایت ۸۳ درصدی مردم، مسئله دارند و حاضر نیستند این دستاورد موفق دولت را ببینند لذا به محض اینکه اتفاقی در حوزه درمان می افتد، فوراً مسأله را سیاسی می کنند، ولی باید بدانیم که اگر سلامت سیاسی شود، همه ضرر می کنند حتی کسانی که خودشان مدعی مدیریت هزینه هستند و از عدم مدیریت هزینه گلایه می کنند، به محض اینکه ما به سمت اصلاح و مدیریت هزینه ها می رویم به جای اینکه ما راتشویق کنند دوباره ما را زیر سؤال می برند.

محرومان متقاضی بیمه رایگان با آزمون شناسایی می‌شوند / مدیرعامل بیمه سلامت

مدیرعامل شرکت بیمه سلامت در مورد افراد زیر پوشش بیمه همگانی این شرکت گفت: ما در گذشته ۱۱ میلیون نفر را در کشور بیمه کردیم؛ یعنی ۵ میلیون نفر تحت پوشش بیمه رایگان قرار گرفتند و ۶ میلیون نفر از سایر صندوق ها به سمت بیمه رایگان مهاجرت کردند؛ این درحالی است که این اقدام درست نبود و باید اصلاح شود. اگر قرار است دفترچه بیمه اعتبار داشته باشد، باید منابعش را به روز پرداخت کنیم.

واژه های کلیدی: سلامت | میلیون | رایگان | شناسایی | خدمات درمانی | مدیریت هزینه | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz