بال تناسب اندام گوشی هوشمند نوجوانان تابستانی

بال: تناسب اندام گوشی هوشمند نوجوانان تابستانی کودکان بیماری کودکانه ثروتمند مدرسه دیابت

گت بلاگز وب‌گردی آسیب‌هایی که تعطیلات تابستانی به دانش‌اموزان می‌زند

تغییر روند بازی‌های کودکانه موجب شده است است تا تعطیلات تابستانی آسیب‌های جبران‌ناپذیری به کودکان وارد کند که تا بزرگسالی همراه آنها خواهد بود.

آسیب‌هایی که تعطیلات تابستانی به دانش‌اموزان می‌زند

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ محققان باور دارند تعطیلات تابستانی زیاد از اینکه جهت دانش‌آموزان شاد و مفرح باشد و باعث زیاد کردن توانایی‌های تحصیلی‌ آنها شود، آسیب‌های بی‌شماری به آنها می‌زند که با زیاد شدن سن، این آسیب‌ها نیز آشکارتر می‌شود.

تغییر بازی‌های کودکانه

در چند سال اخیر خانواده‌ها و مربیان آموزشی با پدیده‌ای مواجه شد‌ه‌اند که کودکان و نوجوانان به جای بیرون رفتن و بازی با دوستانشان خود را در منزل و پای گوشی هوشمند و تبلت حبس می‌کنند و تمام تعطیلات خود را این گونه می‌گذرانند.

پدیده‌ای که در دهه گذشته یا شاهد آن نبودیم و یا اگر هم بودیم، انگشت شمار بود؛ حدود 5/6 سال است که نوجوانان و حتی کودکان چسبیدن به موبایل، تبلت و تلوزیون را به هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند.

آسیب‌هایی که تعطیلات تابستانی به دانش‌اموزان می‌زند

کاهش تناسب اندام در تعطیلات تابستانی

چسبیدن به گوشی هوشمند موجب یک‌جانشینی کودکان و نوجوانان شده است است و در پی همین بی‌تحرکی چاقی و اضافه‌وزن را جهت آنها به ارمغان آورده هست؛ لذا آنها با چندین کیلو اضافه‌وزن در سال تازه تحصیلی به مدرسه می‌روند.

افزایش خطر مبتلا شدن به چاقی، دیابت و بیماری های قلبی

کارشناسان هشدار داده‌اند که آمادگی جسمانی کودکان در طول دوره تعطیلات مدرسه، به طور قابل توجهی کم کردن می‌یابد؛ یک مطالعه که به وسیله دانشمندان در مؤسسه سلامت انگلستان صورت گرفته، نشان می‌دهد که دانش‌آموزان در ماه سپتامبر با اضافه‌وزن و عدم تنفس خوب به مدرسه باز می‌گردند.
کارشناسان همچنین هشدار می‌دهند که تعطیلات تابستانی در درازمدت می‌تواند تأثیر شدیدی بر سلامتی داشته باشد و خطر چاقی، دیابت و بیماری‌های قلبی را در کودکان زیاد کردن دهد.

کم‌رنگی پرسشها تابستانی کودکان در مناطق ثروتمند

محققان باور دارند، کودکان مناطق ثروتمند دچار پرسشها کمتری در تعطیلات تابستانی می‌شوند، چراکه خانواده آنها مایل به عضویت فرزندشان در باشگاه‌های خوب ورزشی هستند و شرایط مالی خوب، کودک را از گوشی و تبلت دور می‌کند؛ علاوه بر این تحرک و بازی‌های تیمی موجب تناسب اندام و تقویت روحیه کارهای جمعی و تیمی و همینطور اصلاح روابط اجتماعی کودکان و نوجوانان می‌شود.

اضافه‌وزن بیش از 20 درصد کودکان ابتدایی

بر اساس آمارهای منتشرشده بیش از 20 درصد از کودکان ابتدایی دچار اضافه‌وزن هستند و آمار آنها تا پایات تحصیلات دوره راهنمایی به 33 درصد زیاد کردن می‌یابد.

تغییر روند بازی‌های کودکانه موجب شده است است تا تعطیلات تابستانی آسیب‌های جبران‌ناپذیری به کودکان وارد کند که تا بزرگسالی همراه آنها خواهد بود.

منبع:فارس

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: تناسب اندام | گوشی هوشمند | نوجوانان | تابستانی | کودکان | بیماری | کودکانه | ثروتمند | مدرسه | دیابت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz